Gabinet logopedyczny LOGULA oferuje usuwanie wad wymowy, terapię ręki oraz zajęcia z gimnastyki mózgu. Posiadamy również screeningowy audiometr tonalny do badania słuchu obwodowego oraz centralnego przetwarzania słuchowego .

CENNIK

TERAPIA LOGOPEDYCZNA

- diagnoza- polega na ocenie stopnia rozwoju mowy dziecka ( wywiad z rodzicem, badanie sprawności narządów artykulacyjnych,orientacyjne badanie słuchu, badanie słuchu fonematycznego, badanie lateralizacji)

- Usuwanie wad wymowy tj. seplenienie, reranie, kappacyzm, gammacyzm, mowa bezdźwięczna, lambdacyzm, nosowanie

W czasie terapii stosowane są ćwiczenia

- stymulujące rozwój mowy

- usprawnianie narządów artykulacyjnych w celu przygotowania do prawidłowej wymowy

- ćwiczenia słuchowe

- wywołanie głosek w izolacji, ich utrwalenie w sylabach, słowach, zdaniach

- automatyzacja prawidłowej wymowy w mowie spontanicznej

- ćwiczenia słuchu fonematycznego

Dla każdego dziecka ustalany jest indywidualny plan terapii. W zajęciach uczestniczy rodzic, który na bieżąco otrzymuje wskazówki jak wspierać dziecko.Narzędziem do indywidualnej pracy dziecka jest zeszyt formatu A4, do którego wklejane są materiały z zajęć oraz zadania do wykonania w domu. Czas trwania terapii zależy od złożoności problemu. Czasami trwa nawet 2-3 lata. Brak współpracy z rodzicem ( brak systematyczności ćwiczeń w domu)znacznie opóźnia efekty terapii.

TERAPIA RĘKI

Terapia skierowana jest przede wszystkim do dzieci wykazujących zaburzenia napięcia w obrębie kończyny górnej, nieprawidłową postawę ciała, problemy z wykonywaniem codziennych czynności ( np.picie z kubka, zapinanie guzików), niechęć do zabaw manualnych, problemy grafomotoryczne ( pisanie, malowanie, nieprawidłowy chwyt narzędzia pisarskiego), problem z koordynacją ruchową.

Cele terapii:

- poprawa sprawności ruchowej całej kończyny górnej

- udoskonalenie sprawności manipulacyjnej ręki

- wykonywanie precyzyjnych i kontrolowanych ruchów palców

- doskonalenie umiejętności chwytu

- doskonalenie pisania

- wspomaganie utrzymania prawidłowej postawy

- poprawa koncentracji

Program Terapii Ręki:

- ocena rozwoju motoryki małej i dużej, napięcia mięśniowego, dysfunkcji sensorycznych zgodnie z arkuszem obserwacyjnym PTR

- wypełnienie kwestionariusza wywiadu z rodzicem PTR

- prowadzenie zajęć terapii ręki: powitanie, seria rozmachowa, seria manualna, seria ruchów precyzyjnych , relaksacja, pożegnanie

 

GIMNASTYKA MÓZGU - metoda Dennisona

Gimnastyka mózgu  to proste ćwiczenia, które zapewniają harmonijną współpracę między lewą i prawą półkulą mózgową.

Szczególnie jest ona polecana u dyslektyków, dysortografików, dzieciom nadpobudliwym oraz mającym problemy z uczeniem się

i koncentracją.

Dzięki regularnie wykonywanej gimnastyce mózgu poprawia się pamięć, koncentracja, spostrzegawczość i rozumienie. Gimnastyka mózgu pomaga pokonywać napięcia i stresy wynikające z trudności dnia codziennego, komunikować się z innymi ludźmi, uczyć się i zdawać egzaminy, przezwyciężać trudności związane z dysleksją, dysgrafią i dysortografią

 

SŁUCHAWKI FORBRAIN- 

Słuchawki wzmacniają przewodzenie kostne. Dzięki zastosowaniu filtra dynamicznego modyfikującego dźwięk, stymulujemy mózg,przygotowujemy ucho do odbioru dźwięków, stymulujemy system przedsionkowy, a w konsekwencji system słuchowy co bezpośrednio wpływa na poprawę koncentracji uwagi, pamięci, postawy, koordynacji i równowagi. Terapia skierowana jest do dzieci z zaburzeniami SI, z problemami logopedycznymi, z problemami z koncentracją i pamięcią czy też nadpobudliwych.

                  

Słuchawki należy stosować regularnie od 6 do 10 tygodni

                                                                                                        Zapraszam      Urszula Ładanaj

                                                                                                                                 logopeda szkolny

 

Copyright© Przedszkole Omnibusek
Realizacja: Webla.pl, właściciel: Baza przedszkoli - Reda
Używamy cookies w celu prowadzenia anonimowych statystyk oraz w celu prawidłowego działania strony. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia w twojej przeglądarce. Zrozumiałem. Nie pokazuj więcej tej informacji.